Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

“Zdenini momci” prvaci Regionalne lige

Malo je ko očekivao da će ekipa Škole rukometa “Visoko” U ‘94, u Regionalnoj ligi, nakon 27. kola imati 26. pobjeda i samo jedan neodlučan susret. Ovog vikenda igrale su se utakmice 25. i 26. kola na Ilidži i sarajevskoj Skenderiji.
Na Ilidži, Visočani su pobijedili sarajevski Olimpik sa 15:14, a potom i u derbiju, drugoplasirani lukavički Omladinac, 27:18.

ŠR VISOKO – OLIMPIK SARAJEVO 15:14

Ilidža, nedjelja, 20. aprila, dvorana KSC “Ilidža”

ŠR Visoko: Golmani: Žiga Faris, Musa Muhamed, Sirćo Enes. Igrači: Skopljak Enes 3, Mataradžija Ismar 1, Burić Mahir 2, Lisak Emin, Grujić Nikola 5, Mostić Ervin, Balta Adnan 3, Vranac Tarik 3, Trklja Armin, Skopljak Ismar, Semić Amel 1, Hrnjić Berin, Neradin Tarik.

Trener: Ahić Kenan

Seniori Olimpika su dan ranije u derbiju Prve lige savladali zenički “Čelik” i time vjerovatno obezbijedili ulazak u Premijer ligu BiH. Taj rezultat svojih starijih kolega je bio motiv da dječaci Olimpika, pruže snažan otpor lideru mlađe kadetske lige, Visočanima u žutim dresovima i crnim šorcevima. Iako je bilo 8:5 na poluvremenu za ŠR Visoko, utakmica je u drugom poluvremenu, nakon 13:10, pa 13:12 dobila zanimljivu završnicu. Visočani povisuju na 14:12, ali Sarajlije izjednačuju na 14:14. Ipak, da ne bi bilo iznenađenja, još jednom se lopta zakoprcala u mreži Olimpika i to je bilo konačnih 15:14 za ovogodišnjeg prvaka.

Kretanje rezultata: 1:1, 4:3, 6:4, (8:5), 9:6, 11:8, 12:9, 13:12, 14;:13, 14:14, (15:14).

ŠR VISOKO – OMLADINAC LUKAVICA 27:18

ŠR Visoko: Golmani: Žiga Faris, Musa Muhamed, Sirćo Enes. Igrači: Skopljak Enes 3, Mataradžija Ismar 1, Burić Mahir 2, Lisak Emin , Grujić Nikola 5, Mostić Ervin 3, Balta Adnan 5, Vranac Tarik 2, Trklja Armin, Skopljak Ismar, Semić Amel 6, Hrnjić Berin, Neradin Tarik.

Od derbija se očekivalo mnogo više po pitanju neizvjesnosti. Ali Visočani nakon 0:1 okreću “vodu na svoj mlin” i za tren je već 7:3. Ubrzo je bilo 10:5, a potom za poluvrijeme , već gotovih, 14:6. Nakon odmora se prebacilo u najveću brzinu i povećalo na 18:6. Zadnji dio utakmice je donio kakvu-takvu rezultatsku ravnotežu, pa se završilo na + 11.

Kretanje rezultata: 0:1, 5:2, 11:5, (14:6), 18:6, 27:13, 25:17, (27:18).

U posljednjem, XXVIII kolu, sve ekipe se sastaju u Visokom, u subotu, 26. aprila 2008.:

“ŠR Visoko” – Igman Ilidža

“Olimpik Sarajevo” – Omladinac Lukavica

“BSD Sarajevo” – Vogošća

“Bosna Sarajevo” – Slavija Lukavica

Nakon ove 4 utakmice koje će se odigrati u intervalu od 13:00 – 17:00 sati, promovisaće se prvak Lige (ŠR Visoko), te dodijeliti nagrade za najboljeg igrača, strijelca i golmana.