Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Adnan Džafić strijelac u porazu Časlav Zenita

Nekadašnji nogometaš visočke Bosne, dvadesetogodišnji Adnan Džafić, postigao je gol za Časlav u zaostaloj utakmici 17-og kola Češke druge lige, na gostovanju kod ekipe Vlašima. No nažalost po njega to nije bilo dovoljno da njegov tim izbjegne poraz, jer su domaći nogometaši, nakon rezultatskog minusa (gol pao u 44-oj minuti op.a), u drugom poluvremenu uspjeli zabiti dva gola za pobjedu od 2:1.Nakon ovoga trećeg uzastopnog poraza, odnosno ukupno sedmog (računajući i jesenji dio šampionata), Uprava Časlav Zenita odlučila se zahvaliti na usluzi dosadašnjem treneru Zdenku Frtali, te je za novog šefa stručnog štaba imenovala  Martina Hridela.Četrdsetdvogodišnji Hridel u dosadašnjoj trenerskoj karijeri radio je na mjestu pomoćnika trenera u Liberecu, Slaviji iz Praga, Panionisu, dok je njegova poslijednja adresa kao prvog trenera bila ekipa Kladna.Za nadati se da će ovim potezom, Časlav konačno početi bilježiti dobre rezultate ali i da će naš Adnan Džafić nastaviti tresti protivničke mreže , s obzirom da se nalaze na pretposlijednjem mjestu druge lige sa svega 16 osvojenih bodova, mjestu koje vodi u niži rang takmičenja.Svoj debi na klupi Časlava, trener Hridel imati će u susretu protiv ekipe Trineca.