Najveća posjeta u Lukama u zadnjih pet godina – Bosna nije uspjela pobijediti prosječnog Radnika

altNa otvaranju nove sezone Prve lige FBiH pred domaćom publikom, nakon gostujućih bodova iz Goražda, Bosna je razočarala do sada najveći broj gledalaca koji su prisustvovali utakmici u zadnjih pet godina. Istina u Lukama je bio i zavidan broj gledalaca koji su stigli iz Hadžića, međutim ni taj ambijent nije bio dovoljan motiv da  Bosna upiše nova tri boda i istakne kandidaturu za gornji dio tabele. Sve je krenulo kako treba, sjajna akcija Hodžić – Džafić u 29 minuti realizovana je prekrasnim pogotkom, ali to je bilo i sve što smo gledali od Bosne u ovoj utakmici. Osam minuta kasnije gosti su izjednačili također prekrasnim golom Šeke. Do kraja utakmice Radnik je htio zadržati 1:1, Bosna je jalovo napadala i nakon utakmice razlog neuspjeha tražila u sudijskim odlukama.

Gradski Stadion: Luke. Gledalaca: 600. Glavni sudija: Mujić Elvis (Banovići). Pomoćnici: Hasić Emir, Gazetić Elmir. Delegat: Hodžić Eldin. Strijelci: 1:0 Džafić (29), 1:1 Šeko (37). Žuti kartoni: Džafić, Genjac, Dedić (Bosna), Hajdarović, Fejzić, Sejfović, Čilić, Ibrica, Ibrahimović, Spahović (Radnik). Igrač utakmice: Džafić Mirza (Bosna) 7.

BOSNA: Bekan 6, Mustagrudić 6, Čehajić 6 (od 67. Dedić – ), Hodžić 6,5 (od 67. Lepić 6), Čabaravdić 6, Džafić 7, A.Genjac 6, Ferhatović 6, Alijagić 6, E. Genjac 6, Bajrić 6 (od 77. Česa). Šef stručnog štaba: Avdo Kurdija