Bosna ubjedljivo savladala Zanatlije

altDugo najavljivana prijateljska utakmica između Bosne i Zanatlija odigrana je danas na glavnom terenu stadiona Luke. Pred negdje oko 200-tinjak gledalaca Bosna je istrčala u trenutno najjačem sastavu, dok su Zanatlije izgledale lijepo u novoj sportskoj opremi. Počelo je sa inicijativom Bosne, ali bez pravih prilika sve do 21.minute, a onda su Zanatlije dosta nesretno (autogol) primile pogodak i nakon toga se “otvorilo”. Do poluvremena su za Bosnu pogodili još i Ferhatović i Čabaravdić. U nastavku je Kurdija uveo drugu postavu, a mjenjao je i trenerski dvojac Kantar-Begović kojima je ovo bio debi na klupi Zanatlija. I na startu drugog dijela Zanatlije su odolijevale, ali su u finišu potpuno pali, pa su Bosnine “rezerve” željne dokazivanja do vrha napunile mrežu “nebeskoplavih”. Konačnih 7:0 je ipak možda malo previsok rezultat, ali je realno Bosna mogla postići i još pogodaka. U svakom slučaju, za Bosnu dobra uvertira pred Jedinstvo, a Zanatlijama visoka ocjena za pošten pristup i estetski izgled u novim dresovima.