Bosna bolja od Jedinstva

altZaslužena pobjeda nogometaša Bosne nad Jedinstvom u derbiju 4.kola Prve lige Federacije. U prvom poluvremenu je Bosna dominirala, ali nije uspjela stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku, dok su gosti očigledno igrali na “nulu”. Na početku drugog poluvremena dobra prilika za goste, a onda počinje igrati i Bosna. Nekoliko opasnih situacija pred golom Jedinstva i vodstvo u 62.minuti. Nakon brze akcije lopta dolazi do Čehajića na desnoj strani, on se majstorski oslobađa svog čuvara i šalje loptu u dalji ugao do tada nesavladivog golmana gostiju Abdihodžića. Jedinstvo se nakon toga potpuno otvara, što Bosni daje dosta prostora za kontranapade iz kojih je stvoreno nekoliko stopostotnih prilika, ali bez realizacije. Do kraja su gosti imali inicijativu, ali nisu ozbiljnije prijetili, pa bodovi zasluženo ostaju u Visokom. Što se tiče “visočke kolonije” u gostujućim redovima, Cana nije igrao, Šeta je bio prosječan, dok je Čakić u nekoliko navrata opasno priprijetio svom bivšem klubu. Suđenje Ahmeta Ibranovića iz Gradačca je bilo prilično loše i uglavnom na štetu Bosne( kao i protiv Radnika), pa Uprava kluba mora nešto napraviti po tom pitanju u narednom periodu.

Stadion Luke. Gledalaca: 600. Sudija: Ahmet Ibranović (Gradačac) 6. Pomoćnici: Esad Ibrić (Gradačac) i Edin Delić (Srebrenik). Strijelac: 1:0 Alen Čehajić (62). Žuti kartoni: Bekan, Ad.Hodžić, Džafić, Ferhatović, E.Genjac (Bosna), Džaferović, Čakić (Jedinstvo). Igrač utakmice: Alen Čehajić (Bosna) 7,5.

BOSNA: Bekan 7,5, Mustagrudić 7, Ale.Čehajić 7,5, Ad.Hodžić 7(od 89.An.Hodžić -), Čabaravdić 7,5, Džafić 7, A.Genjac 7, Ferhatović 7, Alijagić 7, E.Genjac 7( od 89.Alm.Čehajić-), Bajrić 7,5(od 80. Lepić -). Trener: Avdo Kurdija.