Bosni samo bod, Bosna – Iskra 1:1

altStadion Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Mirko Buljan (Mostar) 7. Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Zdenko Raguž (Čapljina). Delegat: Joso Nedić (Tolisa). Strijelci: 0:1 Nebić (36), 1:1 M.Džafić (38)-penal. Žuti kartoni: Mustagrudić, Genjac, Alijagić (Bosna), Kovačević, Perković, Jurić, Sučić (Iskra). Igrač utakmice: Nirmel Alijagić (Bosna) 7.

BOSNA: Bekan 7, Mustagrudić 6,5( od 65. N.Bajrić -), Čehajić 6( od 78.Ćesa -), Genjac 6,5, Čabaravdić 6,5, Hodžić 6,5, M.Džafić 6,5, Ferhatović 6,5, Alijagić 7, Dedić 6(od 61. Lepić 6), M.Bajrić 6. Trener: Avdo Kurdija.

Već drugi put ove sezone nogometaši Bosne nisu uspjeli pobjediti na domaćem terenu. Koliko god gostovanja bila dobra ove sezone, zabrinjavajuće je da Bosna ima velikih problema na svom terenu u situacijama kada se gost brani i prijeti iz kontranapada. Upravo takva je bila današnja utakmica protiv Iskre u kojoj smo očekivali lepršavo izdanje Bosne i pobjedu, a dobili mučenje svih 90.minuta i na kraju remi uz puno sreće. Iako se mora priznati da je Bosna imala dvije dobre prilike u drugom poluvremenu, najbolju su ipak imali gosti iz Bugojna u samom finišu, ali je Bekan sa odlične dvije intervencije, spasio Bosnu prvog domaćeg poraza ove sezone. Slijedi gostovanje u Srebreniku u subotu, protiv ove sezone slabe Gradine, pa s obzirom na Bosnine partije na gostovanjima, nije nerealno očekivati dobar rezultat.