Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Adnan Džafić prvim golom u novoj sezoni donio pobjedu svom klubu

Izgleda je da će ovo biti sezona našeg Adnana Adija Džafića u Drugoj češkoj ligi. Nakon sjajnih partija u pripremnom dijelu i sjajnom prosjeku postignutih golova po broju odigranih utakmica niz se nastavio i u prvenstvu. Prije tri dana ekipa Zenita iz Časlava gostovala je kod ekipe Karvina. Konačan rezultat je bio 1:2. Domaći su poveli u 17. minuti preko Milosavljeva, na 1:1 je izjednačio Voltr u 26-toj, a konačnih 1:2 za pobjedu i nova tri boda Zenita svojim golom je postavio Adnan Džafić u 33. minuti.

–  Nije moglo bolje početi za nas, ovo je bila utakmica prvog kola novog prvenstva i odmah pobjeda na strani. Odlično sam startao, moj pogodak nam je donio tri boda. Konačno se osjećam potpuno opušteno, nemam više jezičku barijeru, govorim i razumijem češki jezik i to mi mnogo olakšava. Nemam problema sa povredama, na pripremnim utakmicama sam shvatio da trener najozbiljnije računa na mene i radi sa mnom, ovo bi konačno mogla biti moja sezona u Zenitu i Časlavu – kratko nam je prokomentarisao nekadašnji kapiten NK “Bosna” i povremeni reprezentativac mladih selekcija Bosne i Hercegovine.