Bosna-Prevent – Krivaja 32:31 (16:12)

I u drugom kolu Premijer lige, rukometaši Bosne-Prevent su zabilježili pobjedu. Očekivano je to bila vrlo teška utakmica protiv starog rivala Krivaje koja već tradicionalno u Visokom pruža odlične partije. Ovoga puta su bili dobri, ali su mladi visočki rukometaši bili bolji i zasluženo su slavili pobjedu, iako smo gledali dramatičnu završnicu. Od prve minute Bosna je bila bolji tim i vrlo brzo su stigli do četiri gola razlike koje su imali u nekoliko navrata. U prvom poluvremenu su imali i rekordnih pet razlike (14:9), ali se na odmor otišlo sa četiri. Početak drugog poluvremena je bio najlošiji dio utakmice za domaće, pa Krivaja dolazi na 17:17, ali je to i najviše što su napravili u ovom meču. Nakon toga Bosna-Prevent se opet polako odvaja i ima desetak minuta prije kraja 27:22. Ipak, mlada visočka ekipa nije mogla držati do kraja taj ritam, pa se gosti opasno približavaju i ulazimo u dramatičnu završnicu. Ključni napad Krivaje tada zaustavlja junak pobjede iz Gračanice, golman Žiga i ponovo postaje heroj pobjede uz Bećara i Ahića koji su preuzeli odgovornost i dali odlučujuće golove za Bosnu. Sve u svemu, još jedna borbena utakmica visočkih rukometaša koji su ostavili srce na terenu i došli do nove pobjede, te tako obradovali, nažalost, samo 300-tinjak gledalaca koji su prepoznali nešto u ovoj ekipi i došli ih, prvo nagraditi za pobjedu u Gračanici, a onda i podržati da dođu do nove pobjede, protiv objektivno jačeg protivnika. Nakon dva kola, Bosna-Prevent je prva na tabeli sa šest bodova, a u narednom kolu u srijedu ih čeka teško gostovanje u Doboju kod Sloge.