Bio je to derbi u pravom smislu te riječi. Čelik sa velikim ambicijama, a Bosna-Prevent u naletu dobrih rezultata. I publika je prepoznala ćari ovog meča, pa se na tribinama KSC “Mladost” skupilo nekih 700 gledalaca, što je više nego dobra posjeta, a rukometaši Bosne-Prevent su od prve minute bili spremni da ih obraduju. Počelo je bolje za goste koji imaju dva gola prednosti u otvaranju utakmice. Ipak, u 22. minuti Bosna je na plus četiri (14:10), koji se do 27. minute potpuno tope, a na poluvremenu je domaćin uspio ostvariti dva gola razlike. Početak drugog poluvremena nagovještava da bi to mogla biti još jedna uzbudljiva i dramatična završnica. Igra se gol za gol sve do sredine drugog poluvremena, kada se Bosna uspjela odlijepiti na dva, pa zatim i na tri gola prednosti. Čelik se drži tu negdje na tom zaostatku, a onda u posljednjih pet minuta Bosna odlazi i na plus pet i bilo je jasno da bodovi ostaju u Visokom. Rijetko izdvajamo pojedince, ali ovoga puta to jednostavno moramo učiniti, jer je mladi golman Bosne-Prevent, Enes Sirćo na ovoj utakmici zabilježio, vjerovali ili ne 25 odbrana, uključujući i jedan sedmerac iskusnom Emiru Šahinoviću, te se tako prometnuo u pravog junaka ove pobjede. Njegove bravure na golu su bacale u trans prilično ispunjene tribine i zbog toga moramo biti posebno sretni, jer je njegov kolega Faris Žiga bio junak pobjede u Gračanici, a njih dvojica zajedno imaju jedva preko 30 godina, što je prosjek godina jednog vrhunskog golmana. I svi ostali rukometaši Bosne-Prevent su ostavili srce na terenu i nije bilo slabog pojedinca u domaćim redovima, a kao i obično najefikasniji su bili Bećar, Selimović i Ahić. Bosna-Prevent je nakon četiri kola na sjajnom učinku od tri pobjede i jednog poraza i potpuno mirno mogu čekati nastavak prvenstva.

{joomplucat:270 limit=26|columns=4}