Očekivali smo laganu i ubjedljivu pobjedu nogometaša Bosne u današnjem susretu, međutim ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koju odlično s klupe vodi bivši trener Bosne Nijaz Kapo, pokazala se kao veoma tvrd orah. Već od prve minute Bosna je zavladala terenom, ali se osjetila nervoza u igri zbog imperativa pobjede, pa nije bilo pravih tečnih akcija. Stoga smo izdvojili tek odličnu priliku Šete kada lijevom nogom šutira u vanjski dio mreže, te sjajan pokušaj Puščula iz velike udaljenosti koji je inače vrlo dobri golman gostiju bravurozno odbranio. Bosna je igrala u sastavu koji već dugo nije bio na terenu, još tamo od drugog kola i gostovanja u Ilijašu. Bekan je bio na golu, Ramić se vratio na desnog bočnog, stoperi Genjac i Alijagić, te Ferhatović lijevo. U veznom redu su bili Puščul, Džafić, Šeta, Čehajić i Hodžić, a u napadu Čabaravdić i to je bila jedina razlika u odnosu na pomenuto drugo kolo kada je igrao Ćesa koji je sada povrijeđen. Fočić je u poluvremenu ostavio Čehajića u svlačionici, ušao je Mahmić i Bosna je krenula još odlučnije. Isplatilo se u 49. minuti kada u jednoj gužvi Šeta šutira glavom, golman odbija, a pritrčava Alijagić i zakucava loptu u mrežu. Nirmel Alijagić tako postaje pravi junak ove polusezone, jer ne zaboravite da je odbrambeni igrač, a već je zabio super važne golove u Semizovcu i posebno u Župči. Nakon vodstva Bosna nije uspjela dotući protivnika, iako je opet dominirala. Bilo je nekoliko prilika pred gostujućim golom, ušli su i Fočić i Alihodžić, ali su deset minuta prije kraja najbolju imali gosti kada se nisu snašli pred Bekanom u vrlo izglednoj situaciji. Ostalo je 1:0, važni bodovi su upisani, ali igra nije bila na nivou i to sve više zabrinjava. U narednom kolu Bosnu očekuje vrlo nezgodno gostovanje u Vitkovićima kod Azota.

{joomplucat:299 limit=25|columns=4}