FOTO/VIDEO: Bosna – Rudar(B) 1:0, jesenja titula u Visokom!

Nije bilo lako, ali je bilo više nego zasluženo. Nogometaši Bosne su u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva na stadionu Luke savladali brezanski Rudar sa 1:0 i zahvaljujući tome, ali i porazu Toška u Sarajevu od Bosne sa 2:1, osvojili titulu jesenjeg prvaka Druge lige Centar. Prije same utakmice smo zabilježili i jedan lijep gest Uprave Bosne koja je mladom navijaču Aganu Hindiji kupila novi bicikl, a igrači su mu ga uručili. Utakmica je bila prilično nervozna na početku, što je i razumljivo s obzirom na ulog, ali je Bosna bila puno bolji rival od prve minute. Bosna je povela iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kada je jedan gostujući igrač loptu zahvatio rukom u kaznenom prostoru, a siguran realizator u 14. minuti je bio Adnan Hodžić. U finišu prvog dijela je Bosna preko Đipa imala još jednu odličnu priliku. Inače, Fočić je na teren poslao postavu sa dvije izmjene u odnosu na Tešanj. Na klupi su ostali Hodžurda i Puščul, a zaigrali su Đip i Šeta. U drugom poluvremenu Bosna pojačava tempo i stvara još niz prilika, ali su se prije svih Ćabaravdić, a onda i Šeta i Đip propisno ispromašivali, dok gosti niti jednom nisu zaprijetili Bekanu. U igru su ušli Puščul, Ćesa i Hodžurda i Bosna je rutinski privela utakmicu kraju, iako ostaje žal i za ubjedljivijom pobjedom. Ipak, tri boda su osvojena, a tu je i titula jesenjeg prvaka koja je u svlačionici burno proslavljena. Prvi dio cilja je ostvaren, Bosna ima bod prednosti nad Toškom, lakši raspored, odličnu atmosferu u klubu i utakmicu na domaćem terenu protiv jedinog rivala, tako da se slobodno može reći da je na dobrom putu povratka u Prvu ligu.

{joomplucat:331 limit=26|columns=4}