Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna-Prevent – Maglaj 28:27 (12:13)

Otprilike kako smo očekivali i najavili, rukometaši Bosne-Prvent su pobjedili, ali nije bilo nimalo lako, naprotiv…Bila je to utakmica samo za one sa jačim nervima, jer je obilovala preokretima i greškama na obje strane. Moramo još jednom naglasiti da Bosna ima najmlađu ekipu u ligi i nakon povrede Emila Bećara, samo Edhem Sirćo je iskusan igrač u kompletnoj ekipi, a kada se zna da je i on na zalasku karijere, onda je jasno zašto Bosna-Prevent ima problema i u mečevima poput ovog protiv Maglaja, koji je definitivno vrlo prosječna ekipa, ali za Bosnu u ovom sastavu nezgodan, čak i u Visokom. Pokazao je to već sami početak meča kada Bosna jako puno griješi, agosti u 21.minuti imaju najveću prednost (6:10). Do poluvremena je Bosna to skoro anulirala, pa na odmoru ima samo minus jedan. U drugom poluvremenu je Bosna puno bolji tim koji sredinom drugog dijela dolazi do tri gola prednosti, ali tu opet do izražaja dolazi neiskustvo visočke ekipe, pa se gosti vraćaju i ulazimo u dramatičnu i neizvjesnu završnicu. Pet minuta prije kraja gosti čak dolaze i do minimalne prednosti, ali se ispostavilo da je to niihovo posljednje vodstvo. Bosna vraća prednost na svoju stranu, a u posljednjim minutama i sudije donose neke odluke na štetu Bosne, pa smo došli u situaciju da Bosna-Prevent u posljednjoj minuti ima prednost od jednog gola razlike, ali pet sekundi do kraja dosuđen je sedmerac za goste. U velikoj većini slučajeva, recimo u Goraždu ili Zavidovićima, da ne nabrajamo dalje, a tu je između ostalih i Maglaj, ovakva sudijska odluka bi izazvala možda čak i prekid meča, ali Visočani su to dostojanstveno podnijeli. Nagrada je stigla u vidu promašaja sedmerca od strane do tada najboljeg igrača gostiju Bjelobrkovića, pa je na kraju ostalo 28:27 za zasluženu pobjedu visočkog “dječijeg vrtića” kojem treba odati prizananje za veliku borbenost i zasluženu pobjedu. Odlični su bili golmani Sirćo i Žiga, Kadić je bio odličan izvođač sedmeraca, a iskusni Edhem Sirćo je pogađao kada je bilo najteže. U narednom kolu Bosna-Prevent gostuje u Mostaru kod Zrinjskog.