Bosna-Prevent – Sloga 28:33 (13:19)

Poraženi su rukometaši Bosne-Prevent u drugom kolu nastavka sezone u Premijer ligi i to je bio drugi poraz u dva nastupa, ali opet se mlada ekipa Bosne nije predala bez borbe. Sloga je u Visoko došla kao apsolutni favorit i za njih su bodovi bili već upisani. Sami početak je bio izjednačen, a onda gosti preuzimaju inicijativu i vrlo brzo dolaze do plus sedam (7:14). Činilo se da za Bosnu nema spasa i da bi to mogao biti ubjedljiv poraz, ali nije baš bilo tako. Bosna-Prevent je igrala kao da je nerješeno i nakon 13:19 na poluvremenu, počinje druga priča. Malo po malo, Bosna-Prevent dostiže favorizovanog protivnika i na polovini drugog poluvremena je to već skoro izjednačena utakmica sa samo dva gola prednosti za goste. U narednih sedam-osam minuta se meč lomi, a Bosna ne koristi par dobrih prilika da se potpuno vrati u utakmicu, što iskusni gosti predvođeni bivšim igračem Bosne Halilbegovićem koji je zabio 11 golova, maksimalno koriste i mirno meč privode kraju do konačnih 28:33. Kada se sve zbroji, mladi visočki tim je pružio više nego dobar otpor i uz pomoć negdje oko 400 gledalaca, nije dozvolio Dobojlijama da olako upišu bodove. Kod Bosne se sa devet golova istakao Maslo, dok su svi ostali bili solidni. U narednom kolu u srijedu Bosna-Prevent gostuje u Zenici kod Čelika