Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne siu zabilježili očekivanu domaću pobjedu u 19.kolu Druge lige Centar. Protivnik je bio Biser, ekipa iz Sarajeva koju Bosna u prvom dijelu sezone nije uspjela savladati jer je bilo 0:0. U ovom meču je domaćin bio apsolutni favorit, ali smo se malo pribojavali utakmice zbog svih dešavanja oko netreniranja protekle sedmice, kao i zbog činjenice da je Bosna bila oslabljena neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca. Nije bilo Bekana, Alijagića, Genjca, A.Hodžića i M.Džafića, pa je zaigrala jedna potpuno nova postava, koja teško da će opet u ovom sastavu dobiti priliku. Alić je bio na golu, u zadnjoj liniji, Puščul, M.Hodžić, Hodžurda i Krajišnik, u veznom redu Ferhatović, Agić, Fočić i Šeta, te u napadu Čabaravdić i Ćesa. Počelo je inicijativom Bosne, bez pravih prilika, a onda „hladan tuš“ u 27.minuti kada gosti iz prve ozbiljnije situacije dolaze u vodstvo. Tek taj momenat je razbudio domaće igrače, koji su shvatili da su jutros dobili plate i da više nisu u štrajku, pa su zaigrali puno odlučnije. Izjednačenje je stiglo pet minuta kasnije preko Ćese, a vodstvo dvije minute prije odmora, preko Agića. U drugom dijelu je Bosna stvorila puno više dobrih prilika, ali su se propisno i ispromašivali. Konačna potvrda pobjede je stigla u 62.minuti golom Čabaravdića, a tačku na ovu utakmicu je stavio Fočić svojim prvijencem u dresu Bosne  u sudijskoj nadoknadi. Inače, i gosti su u drugom dijelu par puta opasnije zaprijetili, a treba reći da su kod Bosne u igru ušli i Lepić, Alihodžić i Pulić, a prva dvojica su učestvovali i u par dobrih akcija. Sve u svemu, zaslužena pobjeda u ne baš najboljoj predstavi, uz činjenicu da je Bosna i treću utakmicu zaredom primila gol, a u drugoj uzastopnoj domaćoj utakmici su bili u rezultatskom zaostatku. U narednom kolu Bosna gostuje u Sarajevu kod Vratnika.

{joomplucat:459 limit=15|columns=4}