Nogometaši Bosne su danas u Doboju kod Kaknja odigrali još jednu vrlo dobru utakmicu u gostima nakon koje su se još više učvrstili na prvom mjestu i sada zaista samo neka nemoguća teorija može Bosnu udaljiti od povratka u Prvu ligu Federacije. Današnje gostovanje je bilo još jednu u nizu onih težih, jer je i domaća Mladost htjela bodove kako bi izbjegli borbu za opstanak, dok Bosna ništa ne prepušta slučaju i želi što veću prednost nad pratiocima. Zato je trener Fočić izveo vrlo jak sastav na ovoj utakmici, a nisu u konkurenciji bili tek Šeta, Ferhatović i Hodžurda. Iznenađenje u prvom timu je bio tek Lepić u veznoj liniji, ali je Bosna počela vrlo dobro i povela već u sedmoj minuti nakon što je Džafić odlično odigrao, a prvi strijelac tima Čabaravdić bio neumoljiv. Nakon toga su domaći krenuli nešto ofanzivnije i do odmora bilježimo jednu dobru priliku za Mladost kada brani Bekan, te dobru situaciju za Ćesu na drugoj strani. U drugom dijelu domaći kreću dosta žustrije, a Bosna uglavnom prijeti iz kontranapada. Fočić mijenja još u prvom poluvremenu Adi-Amara Fočića , a zatim i Čabaravdića, te A.Hodžiča, vjerovatno kako bi ih sačuvao za naredne mečeve. I pored ofanzive Mladsosti, Bosna ima nekoliko odličnih situacija za drugi gol, a izdvojićemo prečku Mirze Džafića nakon što je velemajstorski uhvatio jedan volej. Šteta, jer bi gol zaista bio prelijep. I onda u sudijskoj nadoknadi domaći nekako uspjevaju probiti granitnu odbranu Bosne, te postižu gol za 1:1, što u principu Bosnu i ne košta previše, jer je Tošk poražen u Vitkovićima od Azota. Računica je sada vrlo jasna, Bosna u srijedu dočekuje Azot i s pobjedom je definitivno prvak Druge lige Centar.

{joomplucat:529 limit=32|columns=4}