altIako smo to očekivali i nekako znali i ranije, sada je definitivno i zvanično. Nogometaši Bosne su prvaci Druge lige Centar i nakon samo jedne sezone u ovom rangu kojem Bosna ni u kom slučaju ne pripada, vraćamo se u Prvu ligu Federacije. Danas je Bosna očekivano i bez većih problema savladala ekipu Azota sa 4:0 i tako osvojila ta tri boda koja su i matematički osigurala prvo mjesto. Trener Fočić ništa nije prepuštao slučaju i na teren je poslao jednu vrlo snažnu ekipu koja je u odnosu na meč u Doboju kod Kaknja pretrpjela samo jednu promjenu. Mahmić je zaigrao od prve minute umjesto Lepića i Bosna je odmah uspostavila terensku inicijativu, pa je opsada gola gostiju mogla početi. Isplatila se već u šestoj minuti kada Fočić izvodi korner sa lijeve strane, a gostujući igrač je u panici skreće u vlastitu mrežu. Deset minuta kasnije je 2:0, a strijelac je Alijagić nakon slabe intervencije gostujućeg golmana. Na 3:0 je povisio Čabaravdić u 29. minuti, na sjajnu asistenciju Krajišnika. Mogla je Bosna u prvom dijelu zabiti još nekoliko golova, dok gosti nisu ni prešli centar, a kamoli nešto više. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, samo što je Bosna manje efikasna, pa do kraja pogađa još samo rezervista Šeta, na asistenciju, takođe rezerviste Pulića za konačnih 4:0 i slavlje na kraju meča na terenu, ali i u svlačionici. Nećemo sada praviti onaj konačni rezime sezone, jer će se igrati još tri kola, a i prava proslava titule će uslijediti za dva kola kada u Luke dolazi Tošk, ali već sada možemo reći da je Bosna u velikom stilu protutnjala ligom i da je više nego zasluženo novi prvoligaš. Momci, čestitamo!

{joomplucat:535 limit=28|columns=4}