Prvog dana dva meča, dvije pobjede, odluka o plasmanu u subotu

altSjajan posao su napravili kadeti RK “Bosna-Prevent“ prvog dana završnice državnog prvenstva koje se igra u Banjoj Luci. Nakon što su rano jutros otputovali, danas nešto poslije podneva su saznali raspored odigravanja mečeva, a raspored je donosio odmah na startu jakog protivnika, Izviđač iz Ljubuškog. Kadeti Bosne su odigrali odličnu utakmicu i pobijedili velikog rivala sa 30:27, a na poluvremenu je bilo 15:14. Dakle, dobro raspoređen učinak u oba poluvremena i kolektivno dobra partija, s tim da je trener Ahić istakao golmane Alihodžića i Pekića, te napadački Lončara koji je zabio devet golova. U drugom susretu je Bosna imala nešto lakšeg protivnika, ekipu Dervente, ali opuštanja nije bilo i uslijedio je trijumf 30:20, znači opet s istim brojem postignutih golova. U ovom meču je trener pohvalio Travančića, Sorguča i Gazibaru. Nakon prvog dana je situacija prilično jasna. Kadeti Bosne ujutro u 9.30 igraju meč protov Gračanice i ukoliko pobjede, tačno u podne će igrati protiv domaćina Borca meč koji praktično odlučuje kadetskog prvaka BiH. Sve čestitke kadetima Bosne i puno sreće u subotu.