Osvojena 31 medalja, Visočani imali zapaženu ulogu

altNakon što su u maju ove godine reprezentativci BiH u tradicionalnom karateu, na Evropskom prvenstvu osvojili 11 medalja od čega 3 (tri) zlatne, 1 (jednu) srebrenu i 7 (bronzanih), nastavili su nizati odlične rezultate i na 4. Balkanskom  prvenstvu u tradicionalnom karateu, koje je održano u Čačku – Srbija od 18. do 21.oktobra 2012.godine. Nastupilo je 8 (osam) zemalja i preko 500 takmičara. Naša reprezentacija nastupila je sa 30 reprezenativaca i reprezentativki u svim uzrasnim kategorijama, te je osvojila 31 medalju. Reprezentaciju BiH je predvodio predsjednik Redžep Građan, te selektori i treneri: Salih Grbić, Momir Popović i Mato Dujmović.

Medalje za BiH osvojili su sljedeći reprezentativci:

Zlatne medalje osvojili su:
– Osman Građan, borbe apsolutna kategorija – seniori;
– Armin Hajduković, borbe apsolutna kategorija – mlađi seniori;
– Ena Dizdarević, kate – mlađe seniorke;
– Tim u sastavu: Ena Dizdarević, Emili Kmetaš i Rijalda Džiho, kate – mlađe seniorke;
– Stivin Glavaš,  borbe – juniori;
– Marko Jugović, borbe – kadeti;
– Tim u sastavu: Marko Jugović, Emir Halilović i Senahid Bulut, borbe – kadeti;

– Jelena Jugović, tehnike, pionirke;

Srebrene medalje osvojili su:

– Tim u sastavu: Osman Građan, Amel Bajgorić i Armin Hajduković, borbe – seniori;
– Armin Hajduković, Fuku-Go – mlađi seniori;
– Tim u sastavu: Ena Dizdarević i Sanid Merzić, disciplina En-Bu – mlađi seniori;
– Esned Crnomerović, borbe – juniori;
– Tim u sastavu: Amel Zukić, Amar Kodro, Esned Crnomerović i Sanid Merzić, borbe – juniori;

– Milica Popović, borbe – juniorke;

– Tim u sastavu: Milica Popović, Rijalda Džiho i Emili Kmetaš, borbe – juniorke;

– Marko Jugović, kate – kadeti;

– Marko Jugović, Fuku-Go – kadeti;

– Njegoš Petrović – borbe, pioniri;

– Jovan Vlaški, tehnike – pioniri;

– Nedžla Čolo, borbe – cicibanke;

I pored velikih finansijskih poteškoća, gdje su put u Čačak finansirali roditelji reprezentativaca, reprezentacija BiH nastupila je na Balkanskom prvenstvu i još jednom postigla odlične rezultate. Naši reprezentativci osvojili su 8 (osam) zlatnih, 10 (deset) srebrenih i 13 (trinaest) bronzanih medalja. Na prvenstvu je sudio i naš internacionalni sudija Željko Jelavić.