Stadion Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Hermin Muslić (Bihać) 6. Strijelci: 0:1 Krivić (17)-penal, 1:1 Hasanhodžić (58), 2:1 I.Džafić (72). Igrač utakmice. Anes Lepić (Bosna) 7,5.

BOSNA: Bekan 7, Mujezinović 7,5, Pleh 7, Hasanhodžić 7, Krajišnik 7,5, Šiljak 7,5, Frljak 7(od 46.I.Džafić 7), Lepić 7,5, Fočić 7, Ćesa 7(od 89.Hodžurda -), Čabaravdić 7(od 65. Arnaut -). Trener: Adnan Fočić

TROGLAV: Vrgoč 6,5, Krivić 6,5, Musli 6, Miloš 7, Crnjak 6, Semren 6(od 55.Kaić 5,5), Vukadin 6, Novokmet –(od 27.Jurić 5,5), Peraica 6,5, Ćosić 6, Granić –( od 16.Radić 6). Trener: Žarko Mandić.

I šesti put ove sezone su nogometaši Bosne igrali neizvjesnu i zanimljivu utakmicu na stadionu Luke, a peti put su došli do minimalne pobjede. Protiv Troglava su ipak odigrali definitivno najbolju utakmicu u kojoj su dominirali terenom, ali zbog spleta nesretnih okolnosti, pobjeda je izborena tek u drugom poluvremenu. Počelo je ofanzivom Bosne, pa je već u desetoj minuti Šiljak izborio penal, ali Fočić šutira pored gola i velika prilika odlazi u nepovrat. Kazna je stigla sedam minuta kasnije kada Hasanhodžić bez ikakve potrebe pravi penal, pa gosti preko Krivića dolaze do vodstva. Do kraja prvog poluvremena Bosna potpuno dominira, međutim nema pravih prilika ni golova. U drugom poluvremenu Bosna kreće još odlučnije, gosti su zbijeni na svoju polovinu i čeka se samo gol koji dolazi u 58.minuti kada ubacivanje Krajišnika koristi Hasanhodžić i glavom matira Vrgoča za 1:1, čime se iskupio za skrivljeni penal. Bosna nastavlja svoju ofanzivu, a drugi gol domaći postižu preko zlatnog jokera s klupe, Idriza Džafića u 72.minuti, na ubacivanje Fočića, čime se i ovaj igrač donekle iskupio za promašeni penal. Do kraja se gosti otvaraju, Bosna ima nekoliko izglednih situacija iz kontranapada, a Troglav ima samo jednu priliku u finišu kada brani Bekan. Na kraju zaslužena pobjeda visočkih nogometaša koji su sada pet u vrhu tabele, a u narednom kolu Bosna gostuje u Mostaru kod Branitelja.

{joomplucat:744 limit=24|columns=4}