Šest golova Faruka Vražalića u pobjedi nad Portugalom

faruk vrazalicRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu slekciju Portugala 31:29 u okviru kvalifikacija za SP u Kataru 2015. godine. Naš tim je vrlo loše ušao u utakmicu, pa je u 5. minuti Portugal imao prednost od 0:4. Ipak, za samo tri minute smo smanjili na 4:5, a u 14. minuti stigli smo i do prvog vodstva na susretu kada je Vražalić pogodio za 8:7.

U 21. minuti Prce nas je doveo na ”plus dva” 11:9, ali i dalje nismo uspjeli da nađemo našu pravu igru, te je Portugal do poluvremena uspio da preokrene rezultat, te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 13:14.

Najbolji strijelci naše reprezentacije na poluvremenu su bili Vražalić, Prce i Malinović sa po tri pogotka.

Slično je počelo i drugo poluvrijeme, jer je Portugal otišao na 17:15, a u 40. minuti bilo je 20:17 i Zmajevi su bili u vrlo teškoj situaciji. Ipak, do 45. minute ponovo smo poravnali na 21:21, da bi gosti mini serijom ponovo otišli na 23:21.

Konačno, u samom finišu smo zaigrali kako znamo, u 53. minuti smo poveli sa 26:25, a prednost smo povećali i sačuvali do kraja za konačnih 31:29.

Nikola Prce je bio najefikasniji sa devet golova, Malinović i Vražalić su postigli po šest.