“Sretan sam jer smo pobijedili najbolju ekipu u državi”

senad skopljak1Rukometaši Vogošće su bili jedno od najprijatnijih iznenađenja rukometne Premijer lige BiH, a da će i ove sezone svima biti teško protiv Vogošćana pokazala je i sinoćnja utakmica, u kojoj su savladali sarajevsku Bosnu…

Trener Vogošće Senad Skopljak bio je sretan i zadovoljan nakon utakmice i pobjede njegove ekipe:

“Bila je ovo jako teška utakmica, i pravi derbi. Odgovorno vam tvrdim da smo igrali protiv najbolje ekipe u državi, a kada slavite protiv takve ekipe onda pobjeda ima još veću slast. Bosna je ekipa kojoj će teško ko moći parirati u nastavku sezone, a mi smo večeras iskoristili svaku njihovu grešku maksimalno, pokazali smo borbenost i želju i to je donijelo rezultat. Moram reći da je rezultat od pet razlike nerealan, jer smo i mi i Bosna jako dobro igrali, i realnije bi bilo da smo pobijedili sa jedan ili dva gola razlike, no ovo je još bolje. Nisam bio zadovoljan prvim poluvremenom, ali sam se sa mojim igračim dogovorio na poluvremnu da moramo promijeniti pristup i poboljšati igru, oni su ostvarili ono što smo se dogovorili i ostvarili smo jednu veliku i vrijednu pobjedu, koja ne samo da donosi bodove, već i samopuzdanje.” – rekao je Skopljak za SC nakon meča sa sarajevskom Bosnom i pobjede Vogošće od 27:22.