“Sampdoria” slavila protiv “Triglava”, Zukanović odličan

Fudbaleri italijanske “Sampdorie”  su na prijateljskom meču odigranom u Val Rendeni savladali slovenski NK “Triglav” sa visokih 3:0.

“Sampdoria” je bolje otvorila meč i nizala prilike, ali do vodstva su došli tek u 32. minuti preko Pawela Wszoleka. U narednih nekoliko minuta uslijedio je apsolutni potop slovenskog sastava. Prvo je Fernando povisio na 2:0 u 35. minuti, da bi zatim četiri minute kasnije Luis Murile postigao i treći pogodak na ovoj utakmici za “Sampdoriu” i postavio ispostavit će se konačan rezultat od 3:0. Naredni prijateljski meč na rasporedu sutra, a protivnik će biti ekipa Trapani Serse Cosmi.

Bosanskohercegovački reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je čitav susret za svoj novi klub i upisao odlično izdanje.

Sampdoria (4-4-2): Viviano; Cassani, Silvestre, Zukanovic, Regini; Barreto, Fernando (39 ‘St. Ivan), Krsticic (16′ st Palombo); Wszolek (31 ‘st Bonazzoli), Muriel (16′ st Okaka), Eder.