Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Željo nije uspio, Standard slavio i na Koševu

Nogometaši Željezničara nisu uspjeli izboriti plasman u play-off Evropske lige, nakon što su i u revanš susretu trećeg pretkola poraženi od ekipe Standarda rezultatom 1:0. Prije sedam dana je u Liegeu bilo 2:1 za Belgijance i tako je i posljednji naš klub završio nastup u Evropi. Što se tiče same utakmice, Željezničar je bio bolji rival u prvom poluvremenu, ali su gosti imali najbolju priliku, dok je na početku drugog Željo preko Sadikovića pogodio stativu.U 68.minuti je pao gol odluke koji je postigao Van Damme i nakon toga se ništa posebno nije događalo na terenu. I pored poraza i eliminacije, nogometaši Željezničara zaslužuju čestitke za ono što su pokazali u šest evropskih utakmica ove sezone.