Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Kadeti BiH “razbili” i Italiju

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH, zabilježila je i drugu pobjedu na EP koje se održava u Litvaniji. Nakon sjajne uvodne pobjede nad Srbijom, izabranici selektora Josipa Pandže su u drugom kolu vrlo lako savladali i selekciju Italije sa 75:65. Posebno briljantna je bila igra u prvom poluvremenu kada je BiH imala prednost od preko 30 poena razlike, pa su u drugom poluvremenu priliku dobili svi igrači i protivnik je uspio ublažiti poraz. Opet je najbolji na terenu bio Džanan Musa koji je ubacio 23 poena, uz čak 19 skokova i sedam asistencija, dok su Sikiraš i Čampara ubacili po 13 poena. Ovom pobjedom su kadeti BiH osigurali plasman u drugi krug takmičenja, a sutra ostaje još utakmica protiv Finske, u kojoj neće biti velikog pritiska.