UŽIVO: Rudar Kakanj – Bosna Visoko 2:1 (1:1)

KRAJ UTAKMICE Bosna je u Kaknju doživjela četvrti gostujući poraz, i ovaj put minimalnim rezultatom.

90’ – U Kaknju će se igrati još tri minute sudijske nadoknade. Bosna na pragu novog gostujućeg poraza.

84’ – Šutirao je Hodžić, međutim na mjestu golman Rudara Hadžić.

78’ – Bosna ponovo mora napadati. Handžić je šutirao glavom, ali pored gola.

76’ – Posljednja izmjena kod Bosne, u igri je Frljak umjesto Čulova.

75’ – GOL U trenucima kada je Bosna imala inicijativu, kao u susretu u Mostaru, domaći dolaze do novog gola. Oklijevao je Bekan na golu Bosne, a svoj drugi pogodak postiže bivši igrač Bosne Idriz Džafić za novo vodstvo Rudara od 2:1.

68’ – Bosna u ovim trenucima ima puno veći posjed lopte i drži meč pod kontrolom. Bez izglednih prilika za pogodak u drugom dijelu igre.

63’ – Nakon perioda grube igre, prvu priliku u drugom dijelu imala je ekipa Rudara. Čizmić šutirao pored gola Bosne.

61’ – Druga izmjena i kod Rudara. Izlazi Dželo, u igri je Bajramović.

60’ – Nova izmjena kod Bosne, izašao je Tekešinović, a u igri je Krajišnik.

56’ – U ovim trenucima zaoštrila se igra. Gledaoci prisustvuju gruboj igri, bez prilika. Žuti karton kod Bosne dobio je Čulov.

54’ – Žuti karton kod Rudara zaradio je i Prkić.

50’ – Rudar nastavio sa oštrom igrom iz prvog poluvremena. Novi žuti karton kod domaćih zaradio Alagić

46’ – Počelo drugo poluvrijeme u Kaknju. Kod Bosne prva izmjena, izašao je Burović, a u igru ušao Mirvić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+- GOOOOL U posljednjim sekundama prvog poluvremena Bosna dolazi do gola. Sjajni dvojac Čabaravdić – Hodžić nastavlja sa sjajnim igrama. Hodžić asistirao, a Čabaravdić pogodio za 1:1.

45’ – U finišu prvog dijela ekipa Rudara igra sve oštrije. Novi žuti karton za domaćeg igrača Ćehajića.

40’ – Bosna preuzela potpunu inicijativu. Čabaravdić propustio stopostotnu priliku za Bosnu. Loptu nije prihvatio kako treba domaći golman, međutim Čabaravdić se nije snašao.

35’ – U ovim trenucima Bosna propustila najbolju priliku. Hodžić je šutirao, a Hadžić krajnjim naporima brani njegov šut.

30’ – Prva izmjena kod domaćih, izašao je Đuđo, a ušao Ćehajić, koji je odmah imao polupriliku. Na stadionu u Kaknju sve više gledalaca, u ovom trenutku oko 700.

26’ – GOL u Kaknju. Domaći vode pogotkom bivšeg igrača Bosne Idriza Džafića. Prvi pokušaj glavom Bekan je uspio odbraniti, ali onda iz drugog pokušaja Džafić donosi prednost domaćoj ekipi.

19’ – Novu priliku imao je domaći igrač Dželo, ali ovaj put je slabo reagovao i nije bilo opasnosti po gol Bosne. Uzvratio je Hodžić iz slobodnog udarca, ali preko gola.

17’ – Žuti kartoni na obje strane, Dželo kod domaćih i Čabaravdić kod gostiju.

16’ – Osim duela na terenu, duel se vodi i na tribinama, jer obje ekipe imaju značajnu podršku navijača.

bos_rud3 (2)

14’ -Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Rudara, međutim Bekan je bio siguran na golu Bosne.

Osim utakmice u Kaknju, u ovim trenucima igra se još šest susreta Prve lige FBiH, a za sada nema golova.

10’ – Vrijeme idealno za igru, a u ovim trenucima okupilo se skoro 500 gledalaca, koji će posmatrati nekadašnji veliki komšijski derbi između Rudara i Bosne.

7’ – Za sada na početku utakmice bez nekih naročito opasnih napada, Bosna ima loptu u svom posjedu.

bos_rud2

3’ – Počeo susret u Kaknju između Rudara i Bosne. Na tribinama se okupilo oko 300 gledalaca, a Bosnu ima podršku tridesetak najvjernijih navijača.

bos_rud3

Sastavi:

Rudar Kakanj: Hadžić, Alagić, Hrustanović, Durmić, Prkić, Dželo, Džafić, Gafurović, Toplaović, Đuđo i Čizmić.

Bosna Visoko: Bekan, Mujezinović, Hodžić, Handžić, Burović, Čulov, Čabaravdić, Tekešinović, Kadić, Čomaga i Mujkić.

Od 15:30 sati u Kaknju se igra veliki komšijski derbi, u okviru 8.kola nogometne Prve lige FBiH sastaju se domaći Rudar i visočka Bosna. Kao i svih prethodnih kola, tako ćemo i ovaj put uživo od 15:30 sati pratiti dešavanja iz Kaknja, uz komentar Darija Božića koji se nalazi na stadionu Rudara.