Košarkaška Bundesliga: Pobjede favorita, naši odlični

Odigrano je devet utakmica 2. kola njemačke BBL lige, a dva prva favorita za naslov ALBA i Bayern su upisali nove pobjede . ALBA je na gostovanju lako došla do pobjere protiv Gottingena, a rezultat je glasio 88:63. Elmedin Kikanović je na parketu proveo 18 minuta i za to vrijeme upisao osam poena, dva skoka i jednu asistenciju. Bayern je mnogo teže od očekivanog stigao do pobjede nad Phoenix Hagenom. Nakon što je Hagen na poluvremenu vodio sa 57:45, Bayern je u nastavku ubacio u brzinu više i stigao do preokreta i pobjede (97:82). Nihad Đedović je meč završio sa 14 poena, pet skokova i četiri asisterncije, dok je Renfroe ubacio 13 poena, a tome je dodao šest skokova i sedam asistencija. Bayern i ALBA su tako ostali maksimalni i nakon ovog kola. Berlinski tim je odigrao tri utakmice uz stopostotan učinak od sve tri pobjede, dok Bayern ima dvije pobjede iz isto toliko utakmica.