Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Cedevita bolja od Zvezde, odličan nastup Gordića

Košarkaši Cedevite slavili su sa 74:72 u derbiju petog kola ABA lige protiv Crvene zvezde. Prvu četvrtinu su dobili gosti 11:12 kao i drugu 24:26, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 35:38, da bi Cedevita dobila treći period igre sa 21:17 i u posljednju dionicu se ušlo sa jednim poenom prednosti domaće ekipe. Tu prednost su domaći zadržali i u četvrtoj četvrtini i nanijeli gostima prvi ovosezonski poraz.
Cedevitu je do trijumfa vodio Miro Bilan sa 14 poena, šest skokova i tri asistecije dok je Nemanja Gordić ubacio 13 poena i imao tri skoka i jednu asistenciju. Još su dvocifreni bili Pilepić sa 11, te Zubčić sa deset poena. Na drugoj strani Mekel je ubacio 17 poena i imao osam asistencija i pet skokova dok je Mitrović dodao 14 poena uz devet skokova i četiri asistencije, a još je dvocifren bio Thompson sa 13 poena.