Rukometaši BiH ubjedljivi protiv Kosova

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Mejdanu selekciju Kosova rezultatom 41:25. Do nove pobjede u susretu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, naša rukometna selekcija je stigla relativno lako. Doduše, Kosovo je na otvaranju bilo izuzetno opasno, te su u jednom trenutku napravili seriju od 3:0, te su poveli sa 7:6. Ipak, nakon minute odmora koju je tražio selektor Dragan Marković, stvari kreću u pravom smjeru. Do poluvremena je naša selekcija lagano podigla ritam igre, te su na odmor otišli s pet golova prednosti, 18:13. Nastavak donosi potpunu dominaciju naše selekcije. Kosovo je potpuno palo, razlika se povećavala iz napada u napad, te je pobjednik bio poznat već sredinom igre u drugom poluvremenu. Publika u Mejdanu je bodrila bh. tim do samog kraja, te je naša selekcije stigla do treće pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Najefikasniji u redovima naše selekcije bio je Alen Ovčina, koji je postigao osam pogodaka.