Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Košarkaši Kaknja upisali novu pobjedu

Košarkaši Kaknja na najbolji mogući način su otvorili 2016. Godinu. Na gostovanju kod ekipe BN Basketa izabranici Josipa Pandže su slavili rezultatom 78:73.

Prvu četvrtinu ekipa Kaknja je dobila rezultatom 24:13, da bi donekle domaći košarlaši predvođeni sjajnim Tuljkovićem smanjili prednost gostiju i na odmor otišli sa minus šest (37:43). U nastavku nešto bolja igra bijeljinskih košarkaša koji u jednom momentu dolaze i u vodstvo, ali sjajni tim Kaknja nije dopustio domaćima da prirede senzaciju, te su sjajnom odbranom u finišu susreta došli u prednost i slavii sa pet poena razlike (73:78).

Kakanjce su do dvanaeste ovosezonske pobjede prevodili Dedić i Palavra sa po četrnaest poena, dok je kod domaćih košarkaša najbolji bio iskusni Tuljković sa 25 poena. I nakon 15 kola košarkaši Kaknja su na liderskoj poziciji i u narednom kolu u kakanjskoj Sportskoj dvorani dočekuju ekipu Širokog.