Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Pjanić asistent u pobjedi Rome

U prvom susretu 23. kola italijanske Serije A, Roma je kao gost na Mapei stadionu pobijedila Sassuolo sa 0:2. Rimljani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, a do vodstva su stigli već u 11. minuti kada je poslije proigravanja Miralema Pjanića odličnim šutem sa 17 metara Mohamed Salah pogodio mrežu domaćih za 0:1. Vučica je do isteka prvih 45 minuta propustila nekoliko dobrih šansi, ali rezultat se nije mijenjao. U nastavku smo gledali potpuno drugu sliku na terenu. Sassuolo je bio bolji, imali su više od igre, ali bez pravih šansi sve do 88. minute kada je dosuđen penal za domaće, a Radja Nainggolan je zbog drugog žutog kartona morao van terena.
Ipak, Domenico Berardi je sa 11 metara šutirao preko gola, a u 94. minuti Stephan El Shaarawy je postigao i drugi gol za veoma važnu pobjedu Rome u borbi za Ligu prvaka. Edin Džeko je ovaj meč propustio zbog povrede, Miralem Pjanić je izašao u 62. minuti nakon što se i on u prvom dijelu meča žalio na povredu, dok je Ervin Zukanović odigrao odličnoh 90 minuta, te je sa nekoliko sjajnih intervencija bio jedan od najboljih u redovima Vučice.