Srbija i Španija prvi polufinalisti EP u futsalu

Na EP u futsalu, koje se održava u Beogradu, reprezentacija Srbije je savladala Ukrajinu sa 2:1 u prvom meču četvrtinala. Srbija je do vodstva došla već u drugoj minuti, a mrežu Ukrajinaca, pogodio je Kocić, a to je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku duela, Ukrajinci stižu do proavnanja u 23. minuti golom Grystyna. Kada se činilo da će gledaoci u prepunoj Areni gledati proužetke, Simić je sa zvukom sirene pogodio za veliko slavlje reprezentacije Srbije i prolazak u polufinale, gdje ih čeka bolji iz duela Rusija  -Azerbejdžan, koji se igra danas. Reprezentacija Španije je drugi polufinalista Evropskog prvenstva. Aktuelni prvak Evrope je u beogradskoj Areni slavio protiv Portugala sa 6:2. Španci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme četvrtfinalne utakmice i na odmor su otišli sa dva gola prednosti (2:0). U drugom dijelu utakmice Portugalci su igrali za nijansu bolje, a bolji od ostalih bio je nevjerovatni Ricardinho. Upravo je on smanjio rezultat na 2:1, ali su nekoliko minuta Španci povisili na 3:1. Nekoliko minuta kasnije bilo je 4:1. Sredinom drugog poluvremena na scenu je ponovo stupio sjajni Ricardinho koji je još jednom zadivio svijet. Nevjerovatnom fintom je prošao protivničkog igrača, a zatim je postigao nevjerovatan gol za 4:2. Iako je i beogradska publika više bila na strani Portugala to nije obeshrabrilo Špance koji su do kraja utakmice postigli još dva gola za konačnih 6:2. Protivnik u polufinalu će Špancima biti bolji iz duela Italija – Kazahstan.