Ibišević sa dva gola odveo Herthu u polufinale Kupa

Hertha je u okviru četvrtfinala DFB pokala ostvarila sigurnu gostujuću pobjedu protiv niželigaša Heindeheima rezultatom 1:3 i plasirala se u polufinale. Nije sve počelo tako dobro za berlinsku Staru damu, jer je Feick već u 10. minuti doveo domaće u vodstvo, ali njihova radost je kratko trajala. U 14. minuti Weiser je ubacio sa desne strane, a Ibišević je odlično reagovao i poravnao rezultat. Sedam minuta kasnije gosti su izveli gotovo identičnu akciju u kojoj su ponovo učestvovala dva pomenuta igrača, a bh. golgeter je svojim drugim golom Herthu doveo u vodstvo od 1:2.
Haraguchi je pogotkom u 58. minuti povosio na 1:3, a domaći su samo do kraja preko Schnatterera iz penala u 82. minuti uspjeli ublažiti poraz za konačnih 2:3.