Košarkašice BiH poražene od Izraela

Naša ženska košarkaška reprezentacija poražena je u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od ekipe Izraela rezultatom 76:72. Prvu dionicu smo uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 24:21, da bi do poluvremena reprezentacija Izraela uspjela stići prednost, jer su drugu dionicu riješili u svoju korist (17:14), pa se na odmor otišlo pri rezultatu 38:38.
Nakon treće četvrtine naše košarkašice su imale zaostatak od tri poena (17:14). U posljednjem dijelu igre igralo se koš za koš, a uspjeli smo u par navrata izjednačiti rezultat. Međutim više sreće i koncentracije imale su košarkašice Izraela i na kraju slavile pobjedu rezultatom 76:72.
Odličan nastup, i to svoj debitantski, zabilježila je Lynetta Kizer ubacivši 24 poena, a zapažene nastup su imale i Milica Deura sa 16, te Dragana Svitlica sa 14 poena, ali nažalost to nije bilo dovoljno za trijumf. Ovim porazom, trećim u kvalifikacijama, naše reprezentativke su se oprostile od nastupa na Eurobasketu.