Džeko briljirao u pobjedi Rome

U 26. kolu italijanske Serije A, Roma je dekasirala Palermo sa 5:0. Vučica je u ovom duelu bila mnogo bolji tim, a prvu šansu su imali u 12. minuti, no udarac Salaha odlazi preko gola. U 28. minuti, naš Edin Džeko je promašio nevjerovatnu šansu, kada je sa par centimetar loptu poslao pored gola Palerma. Ovakvi promašaji se dešavaju i najboljim fudbalerima, a da je Dijamant svjetska klasa i psihički jak, dokazao je par minuta kasnije, kada je majstorski primio loptu na pas Miralema Pjanića i rutinski pspremio u mrežu Sicilijanaca za vodstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.
U nastavku Roma je igrala u istom tempu, a vodstvo su uduplali u 52. minuti golom Keite na asistenciju Edina Džeke. Nakon gola Keite na scenu stupa Mohamad Salah, koji prvo pogađa mrežu Palerma u 60. minuti na novu asistenciju Džeke, da bi dvije minute kasnije postigao svoj drugi gol ovaj put je asistent bio Nainngolan. Do kraja duela, Roma postiže i peti pogodak, a drugi put na meču mrežu Palerma je pogodio naš kapiten, Edin Džeko, čime je zaokruužio odličnu partiju u ovome duelu.