Hertha pobjedila, Ibišević zabio

Hertha je u 26. kolu njemačke Bundeslige savladala Schalke (2:0) i tako nastavila svoj san i put ka Ligi prvaka. Klaas-Jan Huntelaar je imao veliku šansu u 21. minuti, al je Rune Jarstein sjajno odbranio. U 42. minuti Salomon Kalou je dodao do Genkija Haraguchija koji je asistirao Vedadu Ibiševiću za gol.
Vladimir Darida je u 65. minuti asistirao Niklasu Starku za 2:0. Tolga Cigerci je imao veliku priliku za Herthu. Četiri minute poslije iz sjajne situacije promašio je naš Ibišević. U finišu utakmice Sidney Sam je promašio veliku šansu za Rudare. Ibišević je iz igre izašao u 87. minuti, a naravno ispraćen je velikim aplauzima. Vrijedi istaći da je Ibiševiću ovo bio osmi pogodak protiv Schalkea u karijeri. Dok je Hertha ovom pobjedom prekinula negativnu seriju od 14 utakmica bez pobjede protiv Schalkea.