Odličan nastup visočkih stonotenisera

U subotu 16.aprila u Sportskom centru Lamper  u Sarajevu  održano je 1. otvoreno prvenstvo BiH  u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom , a sve u organizaciji  Stonoteniserskog saveza osoba sa invaliditetom FBiH. Organizacija prvenstva na zavidnom nivou, uz učešće  takmičara , osoba sa invaliditetom iz Sarajeva, Visokog, Maglaja, Tuzle , Zenice, Žepća i Prijedora. Za ekipu Saveza za sport i rekreaciju invalida općine Visoko, u veoma jakoj konkurenciji  nastupili su :

U opštoj kategoriji  po klasifikacionom broju 10    Sabahudin Čehajić , I mjesto, zlatna medalja i pehar,

Gornji ekstremiteti , klasifikacioni broj 8 Durić Emir II mjesto, srebrna medalja i pehar,

Donji ekstremiteti , klasifikacioni broj 9 Kardaš Kemal  osvojio III mjesto, bronzana medalja i pehar i

U kategoriji donji ekstremiteti , klasifikacionog broja 9 Čehajić Ahmet  zauzeo je III mjesto te osvoji bronzanu medalju i pehar.

Na spomenutom prvenstvu po prvi put  izvršena klasifikacija takmičara po svjetskim standardima i takmićenje je provedeno u 6 klasifikacionih grupa osoba sa invaliditetom . Očekivanja  su,  da se u narednom vremenu na svim takmićenjima ove vrste  osoba sa invaliditetom  primjenjuju ova pravila.