Sloboda drugi finalista Kupa BiH

Tuzlanska Sloboda plasirala se u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Crveno-crni su večeras Tušnju savladali Željezničar s 3:1, te s ukupnih 5:2 idu u finale. im Husrefa Musemića pružio je odličnu partiju i na kraju sasvim zasluženo slavi plasman u veliko finale, gdje ih čeka Radnik iz Bijeljine. Od samog početka Sloboda je bila bolji tim. Konstantno su prijetili golu Željezničara, da bi u 28. minuti stigli do vodstva. Samir Merzić je pogodio za prednost od 2:0. Nastavili su domaći s napadima i u nastavku prvog dijela, a u 38. minuti su stigli do drugog gola. Prekrasnu akciju završio je Sulejman Krpić za sigurnih 2:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a iako je Edis Mulalić bacio sve karte u napad, Plavi nisu uspijevali stvoriti ozbiljnu priliku pred golom Kenana Pirića. Sloboda je u nastavku lagano čuvala rezultatsku prednost, da bi u 79. minuti Ivan Kostić prekrasnim golom povećao rezultat na 3:0. Počasni gol za goste u 89. minuti postigao je Ivan Lendrić za konačan rezultat susreta od 3:1.