Pobjeda Villarreala, remi u Ukrajini

Odigrane su prve polufinalne utakmice Evropske lige u nogometu. Puno sadržajnija je bila u utakmica u Lvovu, gdje je ukrajinski Shakhtar dočekao branitelja naslova Sevillu. Gosti su poveli golom Vitoloa već u šestoj minuti, ali se domaćin nije predavao pa su prvo izjednačili u 23.minuti golom Marlosa, da bi u 36.minuti Stepanenko donio prednost Shakhtaru. Konačnih 2:2 je postavio napadač Seville Gameiro u 82.minuti. Villarreal i Liverpool su na El Madrigalu odigrali prilično lošu utakmicu koja se rasplamsala tek u samom finišu kada oba tima ne koriste po jednu dobru priliku, da bi u sudijskoj nadoknadi rezervista Adrian Lopez pogodio za konačnih 1:0 za Villarreal. Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka.