Medunjanin strijelac za Maccabi

U okviru 35. kola izraelske lige, Maccabi Tel Aviv je slavio kao gost protiv ekipe Beitar Jerusalema rezultatom 0:2, a strijelac drugog gola za goste bio je bh. reprezentativac Haris Medunjanin. Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a gledaoci su u drugom dijelu utakmice ipak dočekali golove. U 59. minuti Eran Zahavi postiže svoj 32 pogodak u sezoni i dovodi goste u vodstvo. Prethodno je u 58. minuti igrač domaće ekipe, Jesus Rueda zaradio direktan crveni karton i tako olakšao posao gostima. Konačno u 89. minuti lopta dolazi do Medunjanina, koji sa ivice šesnaesterca šutira iz prve i postiže lijep pogodak, te tako postavlja konačnih 0:2. Ovom pobjedom Maccabi iz Tel Aviva stigao je na samo dva boda zaostatka za vodećom ekipom Hapoel Beer Sheva, te će posljednje kolo odlučiti prvaka.