Argentina bolja od Čilea, Panama savladala Boliviju

Argentina i Čile odigrali su sinoć zanimljivu utakmicu u okviru 1. kola grupe D na Copa Americi. Na kraju su se radovali Gaučosi, koji su nastup na ovom turniru započeli pobjedom od 2:1. Sva tri pogotka viđena su u drugom poluvremenu, a prvi je postigao Angel Di Maria u 51. minutu na asistenciju Evera Banege. Osam minuta kasnije, ova dva fudbalera su zamijenila uloge i dovela Argentinu do sigurne prednosti. Di Maria je ovoga puta asistent, a Banega strijelac za visokih 2:0. Sve što su Čileanci uspjeli uraditi do kraja utakmice je počasni gol Fuenzalide u trećoj minuti sudijske nadoknade. Vrijedi istaći da je selekcija Argentine sinoć bila oslabljena za Lionela Messija, koji je svih 90 minuta proveo na klupi za rezervne igrače. U drugoj utakmici večeri, Panama je rezultatom 2:1 savladala Boliviju.