Reprezentacija SAD-a prvi polufinalista Copa Americe

Fudbaleri SAD-a su prvi polufinalisti Copa Americe, nakon što su u četvrtini finala savladali Ekvador sa 2:1. U veoma zanimljivoj fudbalskoj predstavn, Amerikanci su došli u vodstvo u 22. minuti golom Dempsey na asistenciju Jonesa, a to je bio rezultat prvog poluvremena.
U nastavku meča, Jones i Valencia nakon jednog naguravanja dobijaju crvene kartone u 52. minuti i oba tima meč natavljaju sa deset fudbalera na terenu.
Ipak, igrala se 65. minuta, kada Zardes na aistenciju Depseya pogađa sa 2:0. Arroyo u 74. minuti smanjuje na 2:1, a asistent je bio Ayovi. Do kraja, Ekvadorci nisu napravili mnogo i Aerikanci su se plasirali u polufnale Copa Americe, gdje ih očekuje duel protiv boljeg iz meča Argentina – Venecuela.