Kolumbiji treće mjesto na Copa America

U utakmici za 3. mjesto na ovogodišnjem takmičenju Copa America, Kolumbija je bila bolja od SAD-a i slavila rezultatom 0:1. Sjedinjene Američke države nisu uspjele doći do trećeg mjesta na domaćem terenu, a u tom ih je spriječila reprezentacija Kolumbije. Praktično iz prve velike šanse Kolumbija je došla u vodstvo. Quadrado i James Rodriguez su odigrali dupli pas, a zatim je as Real Madrida poslao sjajnu loptu za Santiago Ariasa, koji je glavom asistirao za Carlosa Bacc a ovaj pogađa mrežu nemoćnog Howarda, te se ovim rezultatom završilo i prvih 45 minuta.
U 51. minuti Dempsey je pokušao iz slobodnjaka doći do pogotka, ali je Ospina odbranio njegov udarac. Na drugoj strani je šutirao Rodriguez, ali se rezultat nije mijenjao. Nedugo nakon toga Quaradado sjajno šutira i pogađa prečku, a samo minut kasnije Wood je mogao izjednačiti rezultat, a njegov udarac zaustavlja stativa. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a u finišu utakmice vidjeli smo po jedan crveni karton na obje strane. Prvo je Orozco kod domaće ekipe, dobio direktan crveni, a na drugoj strani je Arias dobio drugi žuti i ,naravno, crveni.