Dva gola Sušića, asistencija Kožulja za novu pobjedu Hajduka

Nogometaši splitskog Hajduka ovjerili su plasman u play-off Evropske lige. Hajduk je u Ukrajini slavio protiv Oleksandriyje s 3:0, da bi na Poljudu također zabio tri gola i s ukupnih 6:1 plasirao se dalje. Gosti su poveli preko Starenkiyja u 13. minuti, ali je Nizić u 21. minuti na asistenciju našeg Zvonimira Kožulja izjednačio na 1:1. U nastavku je bh. reprezentativac Tino Sven Sušić postigao dva gola i riješio sve dileme oko putnika u play-off. Prvo je u 52. minuti s penala zabio za 2:1, pa onda četiri minute kasnije majstorski pogodio iz slobodnjaka za konačnih 3:1. Dodajmo ovome da je Maribor s 1:0 pobijedio Aberdeen i da se također plasirao u play-off, kao i Gent, koji je u Rumuniji igrao 0:0 s Viitorulom.