Prva pobjeda BH košarkaša na turniru u Makednoniji

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je domaćina Makedoniju na Trofeju Makedonije rezultatom 75:69 i to je bila prva pobjeda izabranika Damira Mulaomerovića na ovom turniru. Prva četvrtina je otišla na stranu naših reprezentativaca, bilo je 20:26 da bi i drugi period riješili u svoju korist, bilo je 13:14, te se na odmor otišlo pri rezultatu 33:40.
Makedonija dobija treću četvrtinu 27:17, pa se u posljednjih deset minuta ulazi sa tri poena prednosti domaćih što je naša reprezentacija uspjela ”okrenuti” i pobijediti u ovom meču.
Teletović je bio sjajan sa 26 poena i devet skokova, te četiri asistencije, a pomoć je imao u liku Kikanovića koji je postigao 16 poena i imao četiri skoka dok su Halilović i Gordić susret završili sa deset poena. Na drugoj strani Vojdan Stojanovski je postigao 22 poena uz po pet skokova i asistencija dok je njegov brat Damjan ubacio 17 uz sedam skokova. Još je dvocifren bio Trevis sa 11 poena i sedam skokova.