Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Remi na Pecari, pobjeda Željezničara

Sa posljednje dvije utakmice koje su odigrane sinoć, kompletirano je 10.kolo nogometne Premijer lige BiH. Derbi kola se igrao na Pecari, gdje su Široki Brijeg i Sarajevo remizirali 2:2. Domaći su poveli golom pandže već u 2.minuti, Sarajevo uzvraća golom Novakovića u 20, nakon čega je stoper Sarajeva Balić dobio crveni karton. Sa igračem manje na terenu je Sarajevo preko Crnkića povelo u 38.minuti, a konačnih 2:2 je postavio Menalo u 55. Treba reći i da su nakon utakmice na izlazu iz Širokog Brijega napadnuta službena lica ove utakmice, na čelu sa glavnim sudijom Ognjenom Valjićem. U drugom duelu koji se igrao sinoć, Željezničar je na Grbavici savladao Mettaleghe sa 2:1. Lendrić i Križman su bili strijelci za domaćina, a Smiljanić za goste. Lider na tabeli je i dalje Zrinjski sa 23 boda, na drugo mjesto se probio Radnik sa 18, dok treće Sarajevo ima 17 bodova. Na začelju su Olimpic i Čelik sa po pet bodova.