Pjanić nije ozbiljnije povrijeđen

Juventus je sinoć ubjedljivo slavio portiv Dinama (4:0) na Maksimiru u meču drugog kola grupne faze Lige prvaka. Aktuelni prvak Italije je na krilima našeg Miralema Pjanića došao do ubjedljive pobjede u Zagrebu. Pjanić je postigao prvi gol za Juve, a strijelci su još bili Higuain, Dybala i Dani Alves. Ipak, bh. reprezentativac odigrao je samo prvo poluvrijeme, te je zbog problema s povredom ostao u svlačionici. “Pjanićeva povreda nije ništa ozbiljno, to je bio samo jači udarac. Riješili smo utakmicu u prvom poluvremenu i nisam htio da rizikujem s njim. Bitnije nam je da se oporavi za ostale utakmice iako je on htio nastaviti utakmicu”, rekao je Allegri nakon utakmice. Ovo su dobre vijesti za nas s obzirom da bh. reprezentacija početkom oktobra igra dvije kvalifikacijske utakmice za plasman na Evropsko prvenstvo. Protivnici naše selekcije su Belgija i Kipar.