Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Rizzoli priznao grešku kod gola Pjanića

U derbiju italijanske Serie A Milan je u subotu savladao Juventus sa 1:0. Meč u Milanu podigao je mnogo prašine u Italiji, gdje se još uvijek priča o poništenom golu Miralema Pjanića. Glavni sudija Nicola Rizzoli poništio je u 36. minuti mnogi će reći regularan pogodak našem reprezentativcu. Pjanić je zbog protesta dobio i žuti karton, jer se nije mogao pomiriti sa tom činjenicom.
Tri dana nakon utakmice glavna tema je i dalje trenutak iz prvog poluvremena, a sada se oglasio i Rizzoli.
“Stvar je u tome što se odluke na terenu donose istog momenta sa elementima kojima raspolažete u tom trenutku. Nakon meča je lako komentarisati svaku odluku sudije. Greške su sastavni dio ove igre i nakon njih mora se ići dalje”, izjavio je Rizzoli. Čini se da je Rizzoli ovom izjavom priznao svoju grešku.