Remi Holandije i Belgije u prijatekjskom meču

Holandija i Belgija odigrale su prijateljski susret U Amsterdamu, koji je završio bez pobjednika (1:1). Komšijski derbi između Holandije i Belgije završio je miroljubivo, dakle bez pobjednika. Domaći su u prvom poluvremenu poveli, golom Klaassena u 38. minuti iz penala. Crveni đavoli su u nastavku svim silma pokušali doći barem do izjednačenja, te su pokazali više od igre.
I kada se činilo da će domaća momčad uspjeti doći do pobjede, Belgija je ipak uspječa doći do izjednačenja. Ove sezone fantastični Yannick Carrasco u 82. minuti pogađa za konačnih 1:1.
Inače, obje selekcije će u nedelju 13. novembra igrati i utakmice kvalifikacija za SP u Rusiji 2018. godine. Holandija će opet igrati u “komšiluku”, jer idu na gostovanje Luxemburgu. S druge strane Belgija će biti domaćin reprezentaciji Estonije, u okviru 4. kola naše kvalifikacione grupe.