Izviđač upisao prvu pobjedu u SEHA ligi

Aktuelni prvak BiH Izviđač iz Ljubuškog, ostvario je prvu pobjedu u regionalnoj rukometnoj SEHA ligi. Nakon uvodnih osam poraza, prvi istorijski trijumf su „Skauti“ upisali protiv slovačkog Tatrana iz Prešova rezultatom 33:28. Od samog početka je Izviđač bio bolji tim i na poluvremenu su imali vodstvo od 17:11. U drugom poluvremenu se Tartan uspjevao približiti na dva gola zaostatka, ali je sami finiš prvak BiH odigrao vrlo dobro i zasluženo su došli do prve pobjede. Najbolji u redovima Ljubušaka je bio golman Josip Kvesić, koji je upisao 15 odbrana, a najefikasniji na terenu je bio Josip Šarac sa sedam golova. Lijevo krilo Izviđača David Mandić postigao je šest golova. I pored pobjede je Izviđač ostao na posljednjem mjestu, a iznad njih je upravo Tatran koji ima jedan trijumf više. U narednom kolu Izviđač sljedećeg utorka dočekuje bjeloruskog prvaka Meshkov Brest.