Srbija remizirala sa domaćinom Švedskom na EP

Rukometašice Srbije odigrale su neriješeno sa Švedskom (30:30) u trećem kolu grupne faze na Evropskom prvenstvu. Poslije pobjeda nad Slovenijom i Španijom, izabranice Dragice Đurić osvojile su bod protiv domaće selekcije i kao prvoplasirani tim iz grupe A idu u narednu fazu takmičenja. Srbijanke su na poluvremenu imale tri gola prednosti (18:15), da bi domaćin na desetak minuta do kraja susreta preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 25:24.  Rukometašice Srbije ni to nije poremetilo te su u uzbudljivoj završnici stigle do izjednačenja. Bod Srbiji donijela je Kristina Liščević u posljednjim sekundama. Najefikasnije u redovima Srbije bile su Slađana Pop-Lazić, Sanja Radosavljević i Katarina Krpež sa po pet golova. Kod Šveđanki se istakla Louise Sand sa osam pogodaka. U narednu fazu takmičenja izabranice Dragice Đurić prenose tri boda.